Rodinný fotograf

Na focení rodin mě baví, jak unikátní je každá z nich. Každá má svůj jedinečný smysl pro humor, své hry, svou historii a hlavně kouzlo, které se jen těžko kopíruje. Většinu z nich spojuje nepřenositelnost atmosféry uvnitř ní, ale taky ostych nebo neblahé vzpomínky na tradiční školní focení, kde nás často páni fotografové poskládali do řady podle velikosti a řekli sýr. Tohohle se se mnou nemusíte bát. Jako u všeho, co fotím, je pro mě jako pro rodinného fotografa důležité, aby se každý člen rodiny u focení cítil co nejpříjemněji. Ať už jste novopečení rodiče, potomka teprve čekáte, máte dospělé děti nebo vnoučata a chcete mít krásné vzpomínky na jeden okamžik v historii Vaší rodiny, půjde mi o to, zachytit Vás takové, jací jste a v situacích, které Vás rozesmějí a hlavně vystihují. 

Pokud tedy chcete doplnit rodinnou kroniku nebo přišel ten správný čas na těhotenské focení, pojďme do toho! Já se pokusím udělat z focení spíš srandu než práci, zajistit zábavu Vám i Vašim ratolestem a Vy buďte jen sami sebou.

Kde fotím?

Fotím prakticky kdekoli. Převážně vybírám místa v okolí Brna, kde je krásná příroda (i když by to člověk na první pohled ani neřekl). Nechám se ale velmi rád inspirovat Vaší zkušeností a oblíbenými místy, takže pokud to mezi Vámi poprvé zajiskřilo v podchodu na hlaváku, nemám problém s tím přijít tam znovu i s Vámi a udělat fotky na místě, na které máte osobní vzpomínky a je s Vámi spojeno. Jestli ale takové místo není, nelámejte si s tím hlavu, jako fotograf jsem projel světa kraj a mám v rukávu i svá oblíbená místa, kde Vaše fotky budou vypadat skvěle.

A teď jedna super akce (nebojte nechci Vám prodat hrnce) Jako rodilý Hradišťák jezdím pravidelně navštěvovat svou rodinu a přátele do Uherského Hradiště. Dělám to rád a dělám to zdarma ve svém volném čase. Pokud byste tedy zatoužili po fotkách focených v Hradišti a okolí (a já tam zrovna byl, na čemž se můžeme kdykoli telefonicky nebo e-mailem domluvit), zdálo by se mi fér, abyste byli ušetřeni standardního poplatku za mou dopravu a příplatku, který si účtuju za focení o víkendu. A to se vyplatí

Ceník

Dopravné nad rámec + 8 Kč/km.

Fotografie nad rámec balíčku jsou za 200 Kč/fotka.

Neupravené fotografie ani RAWy neposkytuji. Děkuji za pochopení.

Focení o víkendu nebo ve st. svátky + 500 Kč.

Jak probíhá focení?

Žádný strach, žádná póza, drahé účesy ani pokyny typu „teď se tvařte šťastně“. Chci Vás a Vaši rodinu nebo partnera zachytit takové, jací jste v čase, který bude snesitelný pro Vás i Vaše prcky. Je super, když můžeme vyjet někam na procházku. Vy budete podle libosti blbnout s dětma, případně spolu a já vychytám ten správný okamžik pro momentky, na které se nezapomíná. Pokud byste byli v nesnázích nebo najednou nevěděli co se sebou, klidně Vám poradím, jak na to, abyste byli z fotek rozjaření Vy, Vaše babička i kámoši.

Tady se můžete mrknout, jak by mohly vypadat i vaše fotografie a pokud už moji práci znáte, můžete rovnou přeskočit na recenze od mých zákazníků.

Co o mně napsali zákazníci?

Klárka a Patrik

Romanovi patří obrovské poděkování nejenom za překrásné fotky naší svatby (rychlé zpracování a skvělá komunikace), ale hlavně za kamarádský přístup od prvního setkání. Od první schůzky jsme si padli skvěle do noty a podle toho také vypadalo focení ve svatební den, kdy Roman skvěle zapadl a focení bylo pro všechny velmi příjemné. Roman je opravdový profesionál a můžeme ho jen vřele doporučit!

Pája a Martin

Fotografa na naše svatební focení jsme hledali docela dlouho, protože přeci jen fotky jsou to, co nám po našem dnu zůstane jako vzpomínka, takže jsme nechtěli nechat nic náhodě. Naše volba padla na Romana a musím říci, že lepší variantu jsme si opravdu vybrat nemohli. Již komunikace byla velice rychlá a příjemná a atmosféra u samotného focení nebyla vůbec nucená a vše šlo krásně samo. Roman si pro nás dokonce připravil i pár vtipných póz, takže vznikly i úžasné originální fotky. I když jsem věděla, že fotky budou vypadat určitě skvěle, tak i tak zcela předčily naše očekávání a k tomu byly vyhotoveny do týdne, což je naprostá paráda. Takže ještě jednou moc děkujeme a určitě budeme doporučovat dál 🥰📸

Šárka a Lukáš

Roman je profesionální, milý a přátelský fotograf. Na naší svatbě skvěle zapadl, byl jako jeden z hostů a díky tomu jsou všechny fotky velmi uvolněné. Zvládl vyfotit vše důležité a přesně odhadl, na co jsme měli chuť (a taky po celém dni sílu). Fotografie jsou krásné, dýchá z nich atmosféra našeho dne a vždy nám ho připomene.

Áďa a Erik

Moc příjemné focení. Romanovi se poměrně záhy povedlo nás s manželem "rozhýbat", abychom nebyli ztuhlí, takže fotky jsou přirozené, uvolněné, prosluněné a hlavně mají atmosféru. To jsme přesně chtěli 🙂

Barča a Kuba

Z párového focení jsme byli nervózní, protože jsme nikdy před tím nic takového neabsolvovali. Naše obavy byly úplně zbytečné. Focení s Romanem probíhalo v kamarádském duchu, uvolněné atmosféře a nakonec jsme si to velmi užili. Z výsledku jsme nadšení a těšíme se na další focení 🙂 Bára a Kuba

Verča a Tom

Rozhodnonutí, že oslovíme Romana na svatební fotografie se nám na 100% vyplatilo. Od začátku, přes samotné focení až po odeslání fotek, vše probíhalo profesionálně, rychle a hlavně nenuceně. Se samotnýma fotkama jsme nadmíru spokojeni stejně jako s jeho přístupem.

Kačka a Lukáš

Roman je přesně ten fotograf, kterého na své rodinné focení chcete oslovit. Trpělivý, vždy usměvavý, profesionálně vybavený a připravený. Upravené fotky dodá v rekordním čase.
Moc děkujeme za zachycení našich rodinných vzpomínek, věříme, že jsme spolu nefotili naposledy.

Jitka

Děkujeme mnohokrát za nádherné fotografie ze svatby naší jediné dcery Šárky. O to více si ceníme úžasný, lidský a přátelský přístup k nám všem.

Verča

Rozhodnout se fotit 7členou rodinu, v níž má každý své předsudky o vlastní nedokonalosti a asi tak tisíc důvodů, proč se nerad fotí považuji za odvážný čin 🙂💪. Většina strachů ale díky přístupu, energii a smyslu pro humor, se kterým Roman přišel zmizela po prvních minutách focení 📷. Přát si k třicetinám rohle focení bylo jedno z nejlepších rozhodnutí mého dospělého života. A za ty nádherné fotky hrozně moc děkuji 🙏❤️

Verča a Honza

Roman je skvělý fotograf s profesionálním přístupem. Stačí vyslovit myšlenku, nápad a hned ji začne zpracovávat. Dokáže svoji fantazii převést do reality a vyladit ji do posledního detailu. Parádně vnímá hru světla / stínu...dokáže i z obyčejného místa v lese - o které oko běžného smrtelníka ani nezavadí - vytvořit scénu jako z pohádky.
Romana můžu doporučit opravdu každému. Focení probíhá plynule, bez dlouhého aranžování a zdržování - což oceníte hlavně při focení s dětmi !
Máme za sebou spousty focení - těhotenské, rodinné i fantasy a jsme velmi spokojeni. Určitě budeme s Romanem spolupracovat i nadále.

Tom a Peťa

Romana mohu jen všem doporučit. Fotil nám celou svatbu a opravdu je profesionál ve svém oboru. Odvedl opravdu super práci a hlavně cením komfortní přístup ke svým klientům. Pokud ještě váháte koho si zvolit na Váš den, určitě se ozvěte!!!!!! Za mě práce odvedena na 100% 😊

Kačka a Pavel

Pokud potřebujete nebo se chcete nechat vyfotit, vřele doporučuji. Absolvovali jsme rodinné focení s dětmi, a jak je obecně známo, s dětmi je to velmi náročné. Oceňuji trpělivost, akčnost, skvělé nápady, schopnost zaujmout děti, výborné oko a postřeh zachytit okamžik. Velmi oceňuji a chválím rychlost a kavalitu zpracování. Když dělají skvělí lidé svou práci s láskou, nadšením a když to umí... výsledek je zaručen! Moc děkujeme!

Gabča a Radek

Roman odfotil naši svatbu a mohu je jen doporučit 🙂. Naprosto profesionální přístup, který byl od počátku i kamarádský, u focení nám i poradil co máme dělat, aby fotky vypadaly co nejlépe. Zachytil i spousty parádních momentek, za které jsme moc vděční. Svatba se odehrávala ve velkém areálu. Roman byl naprosto všude a tak nepromarnil jedinou chvíli vhodnou na focení. Dodané fotky vypadají naprosto úžasně a služby i jeho čas a energie jsou nad rámec ceny. S fotkama jsme naprosto spokojení, máme na co vzpomínat 🙂. Jsme Romanovi velice vděční, až budeme někdy opět potřebovat skvělého fotografa, rozhodně víme, na koho se obrátit 🙂

Šárka a Vojta

Naše první rodinné focení s Romanem. Jaké máme dojmy? Nejdříve jsem byla nervozní, ale to opadlo v momentě, kdy jsme se potkali:-) Ten den tak foukalo, že počasí na draka bylo opravdu ideální a neexistuje žádný prostředek, který by dokázal vlasy udržet na místě... kromě holícího strojku 😀 ale o to větší drive to vše mělo 🙂 Atmosféra byla pohodová, uvolněná, žádná křeč, prostě pohoda jako při normálním setkání s dobrým kamarádem, přičemž zde byl bonus v podobě super fotek 🙂 Říkala jsem si, že budu ráda za 2-3fotky a nakonec jsem měla co dělat abych se dostala pod 10. 😀  Takže opravdu velké díky a moc doporučujeme!!!

Klárka a Michal

Velmi příjemné focení, ze kterého vzešly krásné a hlavně přirozené svatební fotky. Domluva a přístup velmi profesionální a vstřícný. Jsem moc ráda, že jsme si Romana vybrali jako svatebního fotografa 🙂

Klárka a Paja

Roman zachytil jedno naše odpoledne s dcerou a hned bylo jasné, že fotky půjdou za rámeček a taky všem babičkám. Řadíme se mezi ty, kdo mají pocit (a není to jen pocit 😃), že na fotkách vypadají hrozně a ještě nepřirozeně - jaké bylo naše překvapení, když jsme se viděli na fotkách, kde jsme vypadali přesně tak, jak si sami představujeme, že vypadáme dobře! 😃 Rodinné focení jsme koupili i švagrové s rodinou, kteří byli také nadšení!

Filip a Marika

V 8. měsíci našeho těhotenství vyvstala otázka, koho oslovit pro pěkné fotografie na památku. Napadl nás Roman - jsme vděční, že sis na nás udělal čas a přijel až za náma.
A co focení? Při hledání možnosti, co a jak a kde byl největší inspirací a pomohl oklepat tu nervozitu. Zbytek už doprovázel smích. Fotky jsou best, přítelkyně je spokojená a mě v peněžence zas tak moc neubylo. 😉 Jsem rád, že jsme učinili další správné rozhodnutí! Děkujeme.